Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybė pagal bendradarbiavimo sutartį 2018-2020 metais įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Minėti projektai Pakruojo rajono savivaldybės gyventojams suteikia galimybę rajono viešosiose bibliotekose, su atnaujinama kompiuterinė įranga, naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei moko ir skatina gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais.

 

 

20191031Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

 Mokymosi metu Jūs išmoksite:
- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.
- saugiai naršyti internete,  ieškoti ir rasti aktualios informacijos.       
- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.
- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 Baigusieji mokymus gaus kompiuterinio raštingumo mokymo baigimo pažymėjimus.
 
Registruotis į mokymus galite telefonu (8 421) 61 049 arba el. paštu j.paukstelio@pakruojis.rvb.lt arba užeiti į savo artimiausią biblioteką.

Daugiau informacijos apie projektą skaitykite   https://www.prisijungusi.lt/

1 2

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

vyturys Seniausia Lietuvoje specializuota vaikų ir jaunimo literatūros leidykla „Vyturys“, atgimsta elektroninėje erdvėje.
Pakruojo rajono savivladybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka 2016 metais savo skaitytojams suteikia galimybę naudotis skaitmenine „Vyturio“ biblioteka, kurioje galima pasirinkti elektronines knygas vaikams ir jaunimui iš daugiau nei 170 „Vyturio“ katalogo knygų.

Skaitytojai, atėję į Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešąją biblioteką ir prisijungę prie svetainės www.vyturys.lt per bibliotekos bevielio ryšio tinklą, nuo šiol gali nemokamai skaityti pateikiamus kūrinius per asmeninius mobiliuosius įrenginius bei kompiuterius (planšetinius, nešiojamus).
Pasirinktą elektroninę knygą galima skaityti tame pačiame įrenginyje ir išėjus iš bibliotekos patalpų, o taip pat tada, kai nėra interneto ryšio (namuose, autobuse, kavinėje, parke ar kitose skaitymui patogiose vietose). Kaip skaityti „Vyturio" skaitmenines knygas išjungus bevielį ryšį.
Skaitymas turi būti tęsiamas tame pačiame naršyklės lange, į kurį buvo parsiųsta knyga. Būdamas ne bibliotekos patalpose ir suvedęs www.vyturys.lt į naują naršyklės langą skaitytojas jau pateks į mokamą svetainės versiją.
Perskaitęs elektroninę knygą ir pageidaujantis  naujos „Vyturio“ knygos, skaitytojas turi vėl ateiti į biblioteką ir susiranda kitą knygą www.vyturys.lt svetainėje.