Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Kultūros ministerijos ir Nacionalinės bibliotekos projektą Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje. Projektas tęsis iki 2021 m. Lietuvos bibliotekas bendram tikslui suburiančio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei interneto teikiamomis galimybėmis, skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba.

2019 m. kovo 2 d. rašytojui kraštiečiui Juozui Paukšteliui sukako 120 metų. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojame, kai Pakruojo bibliotekai suteiktas rašytojo Juozo Paukštelio vardas.

Rašytojas Juozas Paukštelis bei jo kūryba turi didelę reikšmę Pakruojo kraštui, nes joje išliko tokie svarbūs regiono kultūrinį ir istorinį identitetą saugantys elementai, kaip ryškūs dialektizmai, liaudiški posakiai bei žodžiai būdingi mūsų regionui – Pakruojo krašto kaimo vaizdai, tradicijos, istoriniai įvykiai.

mokymaiProjektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus į nemokamus 18 val.  skaitmeninio raštingumo mokymus Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

jjnjjjjjPakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka ir projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”  kviečia gyventojus pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems.

Turintiems pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (programos trukmė – 6 val.)

 

vyturys Seniausia Lietuvoje specializuota vaikų ir jaunimo literatūros leidykla „Vyturys“, atgimsta elektroninėje erdvėje.
Pakruojo rajono savivladybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka 2016 metais savo skaitytojams suteikia galimybę naudotis skaitmenine „Vyturio“ biblioteka, kurioje galima pasirinkti elektronines knygas vaikams ir jaunimui iš daugiau nei 170 „Vyturio“ katalogo knygų.

Skaitytojai, atėję į Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešąją biblioteką ir prisijungę prie svetainės www.vyturys.lt per bibliotekos bevielio ryšio tinklą, nuo šiol gali nemokamai skaityti pateikiamus kūrinius per asmeninius mobiliuosius įrenginius bei kompiuterius (planšetinius, nešiojamus).
Pasirinktą elektroninę knygą galima skaityti tame pačiame įrenginyje ir išėjus iš bibliotekos patalpų, o taip pat tada, kai nėra interneto ryšio (namuose, autobuse, kavinėje, parke ar kitose skaitymui patogiose vietose). Kaip skaityti „Vyturio" skaitmenines knygas išjungus bevielį ryšį.
Skaitymas turi būti tęsiamas tame pačiame naršyklės lange, į kurį buvo parsiųsta knyga. Būdamas ne bibliotekos patalpose ir suvedęs www.vyturys.lt į naują naršyklės langą skaitytojas jau pateks į mokamą svetainės versiją.
Perskaitęs elektroninę knygą ir pageidaujantis  naujos „Vyturio“ knygos, skaitytojas turi vėl ateiti į biblioteką ir susiranda kitą knygą www.vyturys.lt svetainėje.