20200420 103542 Domitės savo krašto istorija? Turime jums pasiūlymą! Kviečiame kartu pakeliauti istorijos taku ir sužinoti apie ilgus šimtmečius šalia gyvenusius kaimynus žydus, prisiliesti prie šios tautos kultūros, tradicijų, papročių. Edukacinė programa vyks trečią šimtmetį skaičiuojančioje medinėje ir išskirtiniu grožiu garsėjančioje Pakruojo sinagogoje. Išgirsite pasakojimą ir apie šiuos maldos namus, apie buvusiame Pakruojo štetle gyvenusius garsius žydus bei jų  indėlį miestelio kultūriniam ir ekonominiam augimui. Susipažinsime su hebrajiška abėcėle. Bet apie viską kuomet susitiksime. Laukiame jūsų apsilankant!

foto edukacijai Ar galima nusipirkti džiaugsmo? Kaip nugalėti baimę? Kokia yra pykčio temperatūra? Iš ko padarytas liūdesys? Ar galima savo jausmus nuspalvinti, pasverti ? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite apsilankę VAIKŲ ERDVĖS bibliotekininkių parengtoje edukacinėje programoje, kurioje jūsų laukia spalvinga kelionė miško taku su ... zuikiu. Įspėjame, kad kelyje sutikti jausmai bus labai įvairūs: painūs, susipynę, pasislėpę... Pasiruošę juos atpažinti? Sekite paskui zuikį!

d Patinka kantrybės ir atkaklumo reikalaujantys užsiėmimai? Edukacinė programa „Robotukai“ kaip tik tau! O kad būtų linksmiau, pasikviesk draugų. Ką veiksime? Konstruosime pasirinktinai FISHER TECHNIK inžinieriniais, naujausiais LEGO EV3 Mindstorms robotikos arba LEGO EDUKACION WeDo 2.0 pradedantieiems konstruktoriais. Rezultatas nėra greitas, bet labai smagus. Laukiame apsilankant!

01 Ar žinojote, kad Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos VAIKŲ ERDVĖJE veikia „senosios gadynės“ mokykla? Joje viskas kitaip: rašoma žąsies plunksna, vietoj popieriaus lapo – beržo tošis. Nėra elektros, pamoka vyksta prie žvakių šviesos. Savo noru gali išbandyti ir bausmę už neklausymą ar kokį kitą prasižengimą – klūpėjimą ant kampe supiltų žirnių. Senoji mokykla „Žąsies plunksna ant beržo tošies“ – originali, puiki  edukacinė programa. Smalsu? Kviečiame apsilankyti.

87185409 123920435720698 2989102950875398144 n Skrebinimas –  vis labiau populiarėjanti rankdarbių rūšis. Naudojant šią technika galima pasigaminti originalius atvirukus, knygų skirtukus, įvairiausiomis detalėmis iš popieriaus dekoruoti nuotraukų albumus. Įdomus faktas, kad  rašytojas Markas Tvenas taip pat buvo skrebinimo entuziastas, tam skirdamas visą savo laisvalaikį!

Norite užrašyta sveikinimo žinute pradžiuginti artimuosius ar draugus? Apsilankykite Vaikų erdvės parengtoje edukacinėje programoje SKREBINIMO DIRBTUVĖLĖS savo rankomis sukurtas šventinis atvirukas ne tik paglostys adresato širdį, išsaugotas jis taps istorijos dalele...

1 Ar jau balsavote už labiausiai patikusias akcijos  Metų knygos rinkimai 2019  vaikų kategorijos knygas? Ne? Nieko nelaukę, siunčiame jums kvietimą į Literatūrinį teismą. Įspėjame, turėsite sakyti tiesą ir tik tiesą!  Kokios knygos pretenduoja į metų knygos titulą  bei kas jų autoriai – sužinosite atvykę. Kuri knygutė laimės Pakruojyje – sužinosime  prabalsavę.   Byla  „Geriausia 2019 metų lietuvių autorių knyga vaikams"   bus nagrinėjama nuo sausio 20 d. iki vasario14 d. Suskubkite registruotis iš anksto tel. 8 421 61303. Reikalingomis priemonėmis aprūpins organizatoriai. Laukiame Jūsų  Literatūriniame teisme!