gimdyves padejeja Viena populiariausių nyderlandų rašytojų Nova Lee Maier savo trileriu „Gimdyvės padėjėja“ priblokš skaitytojus stulbinančiu realumu. Autorė sukūrė šiurpią istoriją, kuri gali nutikti kiekvienoje šeimoje.

Didi pagimdė sveiką ir gražią dukrą, tačiau dėl sunkių gimdymo komplikacijų negali tinkamai ja pasirūpinti. Vyras stengiasi kiek įmanydamas, tačiau to neužtenka. Todėl šeima nusprendžia pasisamdyti gimdyvės padėjėją. Šis sprendimas atrodo pats logiškiausiais, o į darbą priimta Henekena nesunkiai užsitarnauja pasitikėjimą. Šeima jau neįsivaizduoja, kaip be jos reikėtų gyventi. Bėda ta, kad pora nenumano, jog Henekena puoselėja ne pačius geriausius kėslus ir ketina pasinaudoti silpna bei lengvai pažeidžiama moterimi.

Bandydama įgyvendinti nešvarias užmačias gimdyvės padėjėja turi pasisaugoti. Jos mirusio vyro sesuo Mirijam yra įsitikinusi, kad Henekena prikišo nagus prie sutuoktinio mirties ir neketina visko taip lengvai užmiršti. Policijoje dirbanti Mirijam ima domėtis brolio žmonos praeitimi ir tai, ką randa, ją išgąsdina bei verčia susirūpinti Didi šeimos saugumu.

Nova Lee Maier trileris „Gimdyvės padėjėja“ – įtemptas, atskleidžiantis tamsiausias žmogaus prigimties kerteles bei troškimą naikinti. Autorė sukūrė įtaigius portretus, o gyvenimiškos situacijos verčia krūpčioti nuo minties, kad tokia istorija gali nutikti kiekvienam. Knyga tiesiog įsiurbia. Nepamirškite kvėpuoti!

Nova Lee Maier yra olandų rašytojos Esther Verhoef slapyvardis. Taip pat ji turi dar vieną pseudonimą – Escober. Juo pasirašinėja kartu su vyru sukurtus trilerius. Kol kas pora išleido dvi bendras knygas.


Esther Verhoef yra itin populiari gimtojoje šalyje. Jos romanai metų metus laikosi pardavimų viršūnėse. Iš viso, vien Nyderlanduose, parduota du su puse milijono kopijų jos knygų. Kiekvienas išleistas trileris buvo nominuotas vienam ar keliems literatūriniams prizams. Autorės knygos yra išverstos į daugelį kalbų, įtempto siužeto trilerius jau numatyta ekranizuoti.
Rašytojos karjerą Esther Verhoef pradėjo nuo straipsnių Nyderlandų žurnale „Flair“. Vėliau ji parašė kelias dešimtis informacinių knygų apie gyvūnus. Jos greitai tapo tarptautiniais bestseleriais – parduoti aštuoni milijonai kopijų visame pasaulyje. 2003-ias metais autorė išleido savo debiutinį trilerį ir nuo tada rašytojos karjera šovė į aukštumas.

Iš olandų kalbos vertė Aušra Gudavičiūtė